Špagety s krevetami a cherry

I am on a seafood diet. I see food and I eat it.

Kedysi som sa nemohol na morské (po)tvory ani len pozrieť, nie to si k nim privoňať či ich (jéžišimarjá!) vložiť do úst. A teraz, o sedem rokov neskor, ich mi-lu-jem...

Tým počtom rokov som si istý, lebo to Miss T ma na ne naučila.  Občas ich pritiahla domov a nechala nás sa zvoľna zoznamovať. Najprv som ich len pozoroval z bezpečnej vzdialenosti, neskôr som sa osmelil bližšie a napokon začal ochutnávať. Dnes už morské plody aj rozoznávam a sám pripravujem.

Najradšej mám chobotnice a práve krevety, s ktorými je aj nasledujúci recept. Krevety naň môžete použiť lúpané aj nelúpané. Záleží, či a ako veľmi sa chcete zapraskať pri konzumácii :)

Suroviny:
250 g špagiet
500 g kreviet
250 g cherry rajčín
60 ml suchého bieleho vina
45 ml olivového olej
1 strúčik cesnaku
1 chilli paprička
hrsť petržlenovej vňate
soľ a čierne korenie

Postup:
V osolenej vriacej vode uvaríme al dente špagety. Na panvici rozpálime olivový olej. Najemno nasekáme cesnak, petržlenovú vňať, chilli, hodíme ich do panvice a necháme trochu prehriať. Potom pridáme krevety, cherry rajčiny a chvíľku restujeme. Podlejeme vínom, pridáme soľ a čierne korenie a krátko povaríme. Servírujeme v hlbokých tanieroch a pripíjame si vínkom, čo nám zvýšilo z varenia... Dobrú chuť.